Nauda izdevumiem

Jums ir nepieciešama papildus nauda neparedzētiem izdevumiem. Mājas jumtam nepieciešams remonts vai arī radušies negaidīti izdevumi dažādu iemeslu dēļ. Ja Jums pieder savs mājoklis, Jūs varat atvieglot Jūsu finanšu slogu, piesakoties kredītam pret mājokļa ķīlu. Pirms lēmuma pieņemšanas par pieteikšanos kredītam, vispirms uzdodiet sev dažus jautājumus.
1. Vai man ir nepieciešams kredīts vai kredītlīnija?
Ja procentu likmes ir zemas, kredīts ir gudrāks lēmums. Jūs varat saņemt visu summu uzreiz un saņemt fiksētu procentu likmi par pilnu atmaksājamo summu. Priekšrocība ir tā, ka tas ļauj Jums zināt, cik daudz finanšu katru mēnesi budžetā atvēlēt ikmēneša maksājumiem.
No otras puses, kredītlīnija ļaus Jums aizņemties no atjaunojamas kredītlīnijas ar augstākām procentu likmēm. Jūs varat piekļūt finansējumam tāpat kā norēķinu kontā vai kredītkartē. Tomēr šādā gadījumā Jūs maksāsiet procentus tikai par to summas daļu, ko iztērēsiet.
2. Vai pastāv ierobežojumi attiecībā uz to, kā es varu izmantot iegūto naudas summu?
Lielāko daļu kredītu un kredītlīniju var izmantot vairākiem mērķiem. Neatkarīgi no tā, vai Jūs vēlaties apvienot visus savus parādus, veikt mājokļa remontu vai maksāt par izglītību, kredīts pret mājokļa ķīlu var būt Jūsu atbilde.
Noteikti pajautājiet sev, vai Jūs varat atļauties papildus maksājumus. Vai Jūsu budžets ir pietiekami pārvaldāms? Vai papildus izdevumi pārlieku nepārslogos Jūsu ikmēneša budžetu?
3. Kā es varu iegūt vislabāko procentu likmi?
Labākais variants ir izvēlēties dažādas procentu likmes, ko finanšu pakalpojumu uzņēmumi piedāvā un tās salīdzināt. Uzdodiet jautājumus. Mēģiniet atrast kādu uzņēmumu, ar kura pakalpojumiem Jūs esat apmierināti. Meklējiet tos, kas nepieprasa pieteikuma maksu. Jautājiet arī par soda maksām, kas var tikt piemērotas par pirmstermiņa kredīta atmaksu.
4. Kāds ir kredīta atmaksas termiņš? Vai ir labāk iegūt 5, 10 vai 15 gadu termiņu?
Jums ir jānosaka, kāda ir Jūsu finanšu nākotnes stratēģija, lemjot par kredīta termiņu. Ja Jūs vēlaties pēc iespējas ātrāk atmaksāt kredītu, Jūs varat lūgt īsāku termiņu. Jo ilgāks ir kredīta atmaksas termiņš, jo zemāks būs ikmēneša maksājums.
5. Vai kredīta pieteikuma apstiprināšanas process ir laikietilpīgs un cik ilgā laikā es varu saņemt atbildi?
Arvien vairāk aizdevēju ļauj patērētājiem pieteikties kredītiem pa tālruni vai internetā. To var izdarīt mazāk kā 10 minūšu laikā. Galīgais apstiprinājums bieži notiek laikā no 5 – 10 dienām, kā laikā tiek noteikta Jūsu mājokļa vērtība.
Jums piederošā mājokļa vērtības izmantošana finanšu problēmu risināšanai var būt laba ideja. Salīdziniet dažādus piedāvājumus. Nosakiet savu budžetu. Izmantojiet naudu tam, kam Jums tā ir nepieciešama.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s