Zināšanai

Mājokļa kredītu aizdevējs ir profesionālis, kurš nosaka, vai kredīta pieteikums būtu jāapstiprina, izvērtējot tādus svarīgus elementus kā kredīta veidu, kredīta pieteikumu un aizņēmēja finanšu stāvokli un kredīta pieteikumā sniegto informāciju. Aizdevējam būtībā ir galavārds par to, vai kredīta pieteikums būtu jāapstiprina vai jānoraida.

Standarta prakse ir tāda, ka aizņēmējs iesniedz savu pieteikumu aizdevējam, kura pārstāvis tad izpēta šo pieteikumu un nosaka, vai kredītu piešķirt vai nē.

Ir tik daudz elementu, kas tiek ņemti vērā, kad aizņēmējs saņem kredīta pieteikumu. Viena no vissvarīgākajām lietām, kas tiek ņemtas vērā, ir topošā aizņēmēja kredītreitings, kā arī viņa kredītu uzskaite, utt. Tas tiek izmantots, lai novērtētu, vai pieteikuma iesniedzējam ir paradums maksāt savus parādus, un cik ātri viņš to dara.

Vēl viens svarīgs elements, kas tiek ņemts vērā, nosakot to, vai potenciālajam aizņēmējam ir tiesības pretendēt uz kredīta saņemšanu, ir tas, vai aizņēmējam ir stabils darbs. Mājokļa kredīta aizdevējs arī novērtē īpašumu, ko aizņēmējs vēlas iegādāties, lai noteiktu tā vērtību.

Galīgais faktors, kas tiek ņemts vērā, ir nepieciešamā kredīta summa, kam aizņēmējs piesakās un tas, vai aizņēmējs var atļauties veikt kredīta maksājumus.

Katram aizdevējam ir savs pamatnostādņu kopums, kas tiek ņemtas vērā, piesakoties kredītam un tas parasti ietekmē arī kredīta piešķiršanas laiku.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s